(po)půlnoční náměsíčnost

3. listopadu 2013 v 1:56 | Bumblebee |  o mém všedním (i nevšedním) životě
neboli: otázkové klání

Každý člověk má své trápení. Své starosti, tajemství.
Poslední dobou mi přijde, že se trápí většina lidí kolem mě a ty co tvrdí, že je nic netrápí, nejspíš neříkají pravdu (nebo žijou ve zkresleném světě, což jim může vyhovovat a možná je to i záviděníhodné). Už tenhle fakt je sám o sobě dost smutný. Nestačí to, že žijeme v uspěchané době, která po nás chce pořád víc ve stále kratších časových intervalech a která přináší do našeho života všemi neoblíbený a nevyhnutelný stres. Ještě k tomu všemu tu máme osobní problémy. Ať už s rodinou, partnery, nebo svými vlastními myšlenkami zpochybňující otázku smyslu života, chození do práce, nebo hledání (nedosažitelného?) štěstí.

Lidé rádi obviňují někoho (či něco) za své činy, nápady i myšlenky. Tak tedy, koho můžeme obvinit tentokrát? Asi "jenom" to, co se ukrývá pod našimi kostmi lebečními - totiž mozek. Kvůli němu jsme nuceni pokládat si otázky, na které neznáme odpověď. Kvůli němu nás trápí záležitosti, které nemůžeme nijak ovlivnit. Jak se ale vypořádat s pocitem nicotnosti, zbytečnosti, bezmoci? Proč se trápíme kvůli věcem, které nemáme šanci ovlivnit? Je to zbytečnost? Možná. Přijde mi, že lidé jsou plní zbytečností, chováme se absurdně - myslíte snad, že je na této zemi nějaký jiný tvor, kterého by trápil fakt, že každým dnem se blíží nevyhnutelná smrt a že nikdy neuvidí svůj vlastní pohřeb? Těžko.

Trápíme se kvůli nedosažitelným snům, kvůli nedostatku volnosti, kvůli bezmoci, ale nebylo by možná lepší přemýšlet o věcech, které nám svět může nabídnout? O tom, co je dosažitelné? Proč chceme pořád víc a víc, to co nemůžeme mít? Projednou bychom se možná měli trochu uskromnit, i když to je pro člověka věc ne příliš vlastní - skromnost. Zaměřit se na přání, která jsou reálná, uskutečnitelná, to by mělo být lepší jak pro našeho "ducha", tak pro naše okolí. Není v nás ani trocha vděčnosti za to co můžeme? Proč jenom vyčítat (bohu, osudu, světu, "vyšší nepopsatelné síle" - dle výběru), že nemůžeme všechno? Je tu pořád dost věcí a přání, která se vyplnit dají. Možná nemůžeme změnit dění ve světě, ale můžeme ovlivnit a pomáhat lidem, kteří jsou nám blízcí. Co na tom, že to není žádný "širší" okruh lidí. Nestačí, že máme tyhle lidi, kterým jsme blízcí a s nimiž můžeme uskutečňovat přerůzné sny? Ano, ne všechny. A tady by to mohlo začít nanovo. Člověk prostě chce všechno. Nejspíš jsme tak byli naprogramovaní.

Nejsem (bohužel?) žádný Guru, který zná odpověď na každou otázku (umím jich spíš hodně pokládat - viz. tento článek), ale možná občas platí to staré: každý jsme svého (ne)štěstí tvůrce. Máme na výběr: Trápit se tím, čeho nemůžeme dosáhnout, klást si otázky, na které neznáme odpověď, nebo se spokojit s tím co máme a zaměřit se na sny možná méně ambiciózní, ale splnitelné. Je asi pravda, že snít se má velce, ale možná bychom se měli i předem obrnit - pro jistotu, že naše velké přání nevyjde. To se stává a život jde dál.
Ale kdybych měla být nohama na zemi, řeknu, že nic se nezmění. Vždycky budeme takoví, my všichni. Není jediný člověk, který by byl spokojený s tím co má. Ať už se jedná o finance, přátele, nebo nezodpovězené otázky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kariol Kariol | Web | 3. listopadu 2013 v 20:16 | Reagovat

Tvé zamyšlení se mi líbí a souhlasím s tím. Proč se lidé zabývají (a často se stresují) věcmi, které nemůžou ovlivnit? Proč hledají něco, co nikdy (ani při nejhlubší víře a píli) nenajdou? Jo, jsou věci mezi nebem, zemí a lidskými mozky, které pochopit zkrátka nejdou.
Pěkný článek. :-)

2 Vendy Vendy | Web | 4. listopadu 2013 v 1:09 | Reagovat

Půl roku jsi tu nebyla, pak se objevíš jak meteor a dáš hned článek plný otázek... ano, je to dobré zamyšlení. Občas taky přemýšlím o tom, jestli jsme ještě v realitě, nebo už se vznášíme v iluzorní říši představ, sice reálných, ale ne zcela samozřejmých (myslím tím životní styl, luxus, ve kterém žijí mnozí z nás, nebo aspoň solidní standart, protože opravdovou bídu, tak jak ji znají v některých zemích, my zatím neznáme. Fascinuje mě třeba sledování pořadu Prostřeno (a co já vím, třeba to mají doporučeno od režiséra, aby byl pořad zajímavější), jak hodnotí bydlení soutěžících a jak automaticky předpokládají, že bude a)v novém domě nebo bytě, případně za b) v renovovaném domě nebo bytě, s novou kuchyní a novým zařízením. Jak s despektem mluví o někom, kdo žije ve starém domě s letitým nábytkem (buď k němu má vztah jako vzpomínku na šťastné doby, nebo si prostě nemůže dovolit koupit nový). Tohle jsem uvedla jen jako příklad. Neskromní? Spíš bych řekla, rozežraní. V rodině téměř na každého člena jeden automobil. Mobily dotykáče s displayem a internetovým připojením, i-phony a i-phody, tablety a já nevím jaké vymoženosti, o pomůckách v domácnosti ani nemluvě (nic proti pomůckám v domácnosti, já je vítám, včera jsem strouhala mrkev rúčo na struhadle a pěkně jsem se u toho zapotila, říkala jsem si, příště použiju robot!)Chci říct, že to, co máme, bychom si měli vychutnávat, ale nebrat za samozřejmost a za standart. Stejně tak lidi kolem sebe - jak se říká, pro nové přátele nezapomínej na ty staré.  A stejně tak by měly fungovat vztahy i v rodině... čas od času se pokusit udělat někomu z rodiny radost a nečekat až na svátky nebo narozeniny. Takový malý dárek navíc.
K přemýšlení, co by mohlo být, co bychom mohli změnit a co by bylo jinak, se taky občas uchyluji, a po chvíli takového dumání zjistím, jak je to vyčerpávající a řeknu si, škoda energie. Kterou můžu využít líp... třeba psaním komentáře na tenhle bezvadný článek. :-D
Jsem ráda, že ses tu ukázala a doufám, že se objevíš častěji. Přání a sny můžeš mít, těch se nezbavuj, ale určitě si dovedeš vychutnat i chvíle přítomné a věci a vztahy, které máš. 8-)

3 Lucerna Lucerna | 7. listopadu 2013 v 19:15 | Reagovat

Ja som spokojna stym co mam :)
Samozrejme chcela by som byt zdrava... ale ani sto, alebo tisic rokov zdravia by som nevymenila za to co mam teraz :). Prave teraz som totiz so svojim zlatickom stastna :-D

Tajomstvo STATIA, je spokojnost stym co mas. A uzivanie si rocneho obdobia, talentu, hobby, ludi... pretoze ten co by mal vse co chce by bol casto krat najnestastnejsi a ten co si vazi, uziva to co ma naopak najstastnejsi. Vlastna skusenost ;-)

Mas pravdivy a pekne napisany text :-)

4 bumblebee bumblebee | Web | 9. listopadu 2013 v 17:20 | Reagovat

[1]: děkuji (a ano, toť otázka :))

[2]: no skoro půl roku jsem tu nebyla :) Článek je plný nezodpovězených otázek, protože si na ně netroufnu odpovědět, tolik zkušeností zase nemám, abych odpovídala a poučovala :) S tou rozežraností máš asi pravdu. Vždycky jsem ráda za tvoje komentáře :) Děkuju, vždycky je pak nad čím se zamyslet :)

[3]: nejlepší jsou vlastní zkušenosti :) Děkuju, nevím co mě to popadlo "vyplodit" něco takového v takovou hodinu. :)

5 Grů Grů | 11. listopadu 2013 v 16:54 | Reagovat

Lide jsou povrchni , svet je povrchni nikdo nemuze byt stastny , stesti je soubor vsech ,,veci” co clovek chce ,ale temer nikdo vsechny nemuze mit . Clovek zije proto aby zase umrel , je to smutne ale je to tak . To ze clovek umi narozdil od zvirat premyslet je spise vada protoze spatne veci se pamatuji lip a v prubehu zivota se shromazduji v pameti a delaji jednu jizvu za druhou . Clovek zije chvilkovym stestim tj. stesti zpusobene vyplavenim endorfinu pri vsech moznych cinnostech (fyzicka namaha,hobby,sex..atd) ale dlouhodobe nemuze byt stastny . A nejhorsi na tom je ze to vi . - jo zni to negativne , pardon ze bez interpunkce a znaminek .

6 bumblebee bumblebee | 12. listopadu 2013 v 23:55 | Reagovat

Zni to hodne negativne..ale mozna uz je to tak, ale treba to stoji za to chvilkove stesti a poteseni. A mozna to nemusi byt jenom chvilkove. Nejsem takova optimistka abych mohla rict, ze clovek muze byt stastny konstantne (spis je nadmiru dobry v tom.byt nestastny konstantne) ale to "chvilkove" stesti se muze obcas "protahnout" na delsi stesti - z neceho (napr. Vztah ) a mozna ze to obcas prejde, ale porad si to stesti clovek uvedomuje  a treba diky tomu muze byt stastnejsi celkovek
(Pisi to na mobilu tak to taky tak vypada- pardon)

7 Grů Grů | 14. listopadu 2013 v 10:28 | Reagovat

Otázka jestli to za to stojí ne? Vztah je super ale je to trošku jako podnikání - kdykoliv to může krachnout a pak se z toho  dostává těžko . A tomu krachu nelze předejít protože nic neni fér . Tvůj článek zní dost smutně , tak doufám že to je jen tím počasím ;-)

8 bumblebee bumblebee | Web | 16. listopadu 2013 v 20:30 | Reagovat

Jo jo, počasí mě dost možná ovlivňuje. :)
Myslím, že to stojí za to. :) Ze vztahu sice asi nemáš pořád konstantní pocit štěstí, ale myslím že přináší víc štěstí než neštěstí.:)no a když to "zkrachuje",jak říkáš, tak záleží jak to ten člověk bere. Jestli jako podnikáni, tak se z toho nějak vyhrabe :)). Když si dva lidi spolu už nerozumí, není to konec světa. Vždyt kolik máme na planetě lidí.. ;) Dáme do toho trochu optimismu ne? :)) :)

9 bumblebee bumblebee | Web | 16. listopadu 2013 v 20:33 | Reagovat

když začne vztah přinášet víc neštěstí než štěstí, člověk se aspon muže připravit na to co přijde, tak by to přece být nemělo :)

10 Vendy Vendy | Web | 24. listopadu 2013 v 12:28 | Reagovat

[7]:To je vždycky riziko, ale jak jsem zjistila, lepší je riskovat než neriskovat. Ono se říká, kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale taky nic nezažije. Může to vyjít a nemusí to vyjít, pokud vztah začíná být omezující, je dobré z něj vycouvat a hledat něco lepšího. Přece ne každý vztah musí být hrozný, je spousta lidí, kteří jsou šťastní spolu, nebo aspoň spokojení.
Negativní věci se zahryznou do paměti intenzivněji, proto je dobré, začít si uvědomovat ty lepší věci. Protože my jsme zvyklí, že to co je dobré, by mělo být samozřejmé a to dobré už nevnímáme, kdežto negace jsou okamžitě vidět. Jseš zdravá holka (asi), můžeš chodit? Můžeš vidět? Můžeš slyšet? Máš možnot využíva současnou techniku k lepšímu životu? (od přepravy přes otočení kohoutem a puštění teplé vody, přes spláchnutí wc, přes uvaření čaje varnou konvicí, přes puštění hudby do sluchátek). Oblékáš se hezky? Máš radost ze svého oblečení, z nového nákupu? Máš kamarády? Čteš ráda? A když ne, díváš se na filmy? To jsou všechno věci, které nejsou samozřejmé a jsou obrovským darem. Svět si můžeš zabarvit pestře, nebo šedivě.

11 Vendy Vendy | Web | 1. února 2014 v 1:20 | Reagovat

[5]: Grů, máš jistě pravdu, ale mezi životem a smrtí leží spousta roků a je na tobě, jak je užiješ, jestli naplno, nebo přemýšlením o tom, že stejně zemřeš. Užívej dne! Bav se, chytej okamžiky, které ti přijdou do cesty, to špatné slouží k tomu, aby sis víc cenila toho dobrého, a to dobré přijímej a neodháněj. Taky jsem měla takové myšlenky, a víš co jsem zjistila, že jsou absolutně k ničemu, jsou kontraproduktivní, ničemu neslouží, akorát tomu, aby se člověk trápil a vnitřně ničil. A proč, kvůli čemu? Dívej se na krásu kolem tebe, je toho hodně.

12 bumblebee bumblebee | Web | 2. února 2014 v 11:50 | Reagovat

Tomu rikam pozitivni pohled na zivot :)

13 Akim Akim | E-mail | Web | 7. listopadu 2014 v 14:30 | Reagovat

Parádní článek, chválím tě moc. Lidem určitě chybí pokora, ale největší problém vidím v tom, že lidé se trošku bojí žít svoje vlastní životy podle sebe a radši přebírají životní styly a bohužel i hodnoty od cizích lidí. Žijeme v době umělých idolů, kteří jsou maximálně bohatí a když vidíme, že nejsme tak bohatí jako oni, bereme to jako prohru. Já žiji v obyčejném panelákovém domě, což je pro spoustu lidí potupa, a to jako proč? Fakt se necítím méněcenně. Po revoluci jsme dostali šanci a nevyužili ji, honíme se za mamonem a neumíme si užít maličkosti, jako je třeba polibek od milovaný osoby. Na druhou stranu, když čtu vaše komentáře a předpokládám, že většina z vás jsou mladí lidé, mám obrovskou radost, protože vidím, že nejste stádo ovcí, a lidi, kteří fakt přemýšlejí. Je to jen na vás, jakou životní cestou se vydáte...

14 bumblebee bumblebee | Web | 2. února 2015 v 21:08 | Reagovat

Taky pravda - bohužel se musím přiznat, že taky vždycky nežiju "podle sebe". Často se mi stává, že si najednou uvědomím, že to co říkám, není můj názor, ale názor někoho úplně jiného - hrozně lehce přejímám názory druhých, ale snažím se s tím bojovat - možná mám jen líný mozek, co nechce vymyslet svůj vlastní názor :))
Asi opravdu záleží na tom, jak má kdo nastavené měřítko a v čem do vyrůstal a koho/čeho si cení.

15 ArleneIntam ArleneIntam | E-mail | 22. července 2017 v 3:10 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

16 ArleneIntam ArleneIntam | E-mail | 22. července 2017 v 17:51 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

17 Avito321Pa Avito321Pa | E-mail | 28. října 2017 v 7:25 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам нужны определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

деньги в абакане на авито
сундучок для денег на свадьбу авито
удалить аккаунт на avito
как восстановить аккаунт авито без почты
выгул собак в москве за деньги вакансии авито

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama